Cirkulumcirkus_jinak_logo

Bez wahania przyjdźcie w ramach Ostrawskiej Nocy Muzeów 2016 na porubską Aleję Główną (Hlavní třída), gdzie czeka na Państwa mnóstwo nietradycyjnych i oryginalnych emocji. Będzie tam bowiem międzynarodowy festiwal nowego cyrku i teatrzyku ulicznego CIRKULUM. Galeria pod gołym niebem, street art, plastycy, muzycy, żywe rzeźby, design market, strefa dla dzieci, warsztaty Atelier Koira-Kissa, biblioteka audiobooków, targ staroci a przede wszystkim cała plejada przedstawień cyrkowych w nowym ujęciu oraz artystów ulicznych wszystkich stylów, to wszystko czeka na Państwa wśród unikatowej strefy zabytkowej w Ostrawie Porubie.

Nejen GALERIE POD ŠIRÝM NEBEM!

Již v pátek večer se můžete těšit na zahajovací SHOW. Alšovo náměstí v Porubě se promění v emotivní scénu, kde vystoupí světoví akrobaté.

Přijďte si něco nakreslit na cestu nebo zhlédnout díla sochařů. Sochy budou ve večerních hodinách barevně nasvíceny a okolo bude taneční performace.

Na Alšově náměstí budou vystavovat sochaři, designeři, architekti.

Warsztaty twórcze i strefa dla dzieci

(plac Alša – Alšovo náměstí)

LA RAMBLA

(scena uliczna)
Sztuka na ulicy oraz artystyczne instalacje na Alej Głównej.

CIRKULUM SCÉNA

(Kruhový objezd)
Komediální a akrobatické show:

• Mute show (Thajlandia) / Komediální show / pantomima
  • Rusell Gray (Australia) / Street perfomance
  • Cirkus UNARTIQ (Niemcy) / Jednorazowe przedstawienie znanych artystów na 9 metrowej konstrukcji
  • a další

DESIGN MARKET

(plac Alša – Alšovo náměstí)

Prezentace současného designu a architektury.

Cirkusová školička nadace ČEZ

(rondo)
Tutaj wszyscy będą mogli nauczyć się umiejętności cyrkusowych w ich nowym pojęciu (žonglování, provazochodectví, akrobacie na šálách a další).

Kino letnie

(Amfiteatr przed Nową aulou VŠB – Akademii Górniczo-Hutniczej)
Projekcja filmu Mężczyzna, który się śmieje (2012, Francuski dramat ze środowiska cyrku). Wariacje na powieść Victora Hugo pod tym samym tytułem, w jednej z głównych ról  Gerard Depardieu. Film powstał częściowo w czeskiej kooprodukcji w atelier na Barrandowie przy udziale artystów ostrawskiego towarzystwa Cirkus trochu jinak – cyrk trochę inaczej.

Více o programu se dozvíte na www.cirkulum.cz

CIRKULUM, Cirkus trochu jinak, z. s.

Hlavní třída, Ostrava-Poruba
E-mail: cirkusjinak@cirkusjinak.cz